Web Sayfanızı Test Edin !

Web Sayfanızı Test Edin !

1. PAGE SPEED ONLINE

Bir Google servisi olan Page Speed Online, web tasarım sayfanızı test ettikten sonra size 100 üzerinden bir puan verir. Bu puanı belirleyen bazı kriterler vardır. Puanınızı düşüren kriterleri önem derecesine göre ayırarak size raporlar. Bu rapor ile web tasarım sayfanızın performansını test edin ! Ayrıca performansı, nelerin düşürdüğünü öğrenebilirsiniz.

Link:https://developers.google.com/pagespeed/

2. PINGDOM TOOLS

Pingdom Tools benim favori araçlarımdan. Bu araç web tasarım sayfanızı detaylı bir şekilde analiz ettikten sonra 100 üzerinden bir performans puanı, yüklenme süresi ve ana sayfanızın toplam boyutunu verir .Ayrıca web tasarım sayfanızı diğer sitelerle kıyaslayarak diğer web tasarım sitelerinden % kaçından daha hızlı olduğunuzu yazar. Bunun dşında web tasarım sayfanızdaki grafiklerden tutunda javascriptlere kadar her bir öğenin kaç saniyede yüklendiğini detaylı bir şekilde görebilirsiniz.

Link: http://fpt.pingdom.com/

3. FREE WBSITES PERFORMANS TEST

BrowserMob şirketinin bu ücretsiz aracı ile web tasarım sayfanızın ortalama yüklenme süresi, ana sayfanızın boyutu, web tasarım sayfanızdaki öğelerin sayısını ve bu öğelerin tek tek yüklenme sürelerini görebilirsiniz. Ayrıca bu araç web tasarım sayfanıza 4 ayrı merkezden ping atarak değişik lokasyonlardaki performansı da gösterir.

Link: https://browsermob.com/free-website-performance-test

4. WHICH LOADS FASTER?

Bu ilginç araç ile iki sitenin performansını kıyaslayabiliyorsunuz. Kıyaslamak istediğiniz web sitesinin adresini yazdıktan sonra ekran ikiye bölünüyor ve siteler yüklenmeye başlıyor. Her iki siteninde yüklenme süresi hesaplandıktan sonra hangisinin ne kadar daha hızlı olduğu ekranda yazıyor.

Link: http://whichloadsfaster.com/

5.  WEB PAGES TEST

Web tasarım sayfanızda detaylı bir şekilde analiz eden baka bir araç daha. Bu aracın en iyi özeliği web tasarım sayfanızın açılış hızını farklı tarayıcılar ve dünya üzerindeki farklı merkezler için test edebilmesi.

Link: http://www.webpagetest.org/

CMSnano web tasarım blog facebook sayfamızı takip edebilirsiniz: https://www.facebook.com/SiteNano