Saygus' tan Yarım Terabaytlık Cep Telefonu !

Saygus' tan Yarım Terabaytlık Cep Telefonu !

Saygus'un yüksek kapasiteli telefon için başlattığı Indiegogo kampanyası, sadece beş günde bir milyon dolarlık hedefine ulaştı. Yüzü gülen firma şu sıralar cihazı üretmenin hazırlıklarını yapıyor.

Saygus kurucuları, tam istedikleri gibi bir akıllı telefon bulamadıklarını, geçen seneki OnePlus One'ın benzer bir girişim olduğunu, ancak bazı ekstralar istediklerini söylüyorlar. Bunun için V SQUARED'i geliştirmeye başlayan Saygus, tüketicileri herhangi bir tavizde bulunmak zorunda bulunmayacak bir telefon üretmek istiyor. Telefonun sahip olacağı anahtar özellikler arasında şunlar var:

21MP kamera (OIS destekli)
13MP ön kamera
IPX7 su geçirmezlik
Yan tarafta parmak izi tarayıcısı
Harman Kardon 3D ses teknolojisi
3.100mAh Amprius çıkartılabilir pil
Global 3G ve LTE bantları
Her biri 200GB destekli iki microSD slotu
Telefonun diğer özellikleri arasında Snapdragon 801 2,5GHz işlemci, 5 inç'lik 1080p LCD ekran, 64GB dahili depolama alanı ve kablosuz şarj var. Cihazın RAM miktarının 3GB olduğu söyleniyor ancak firma bu konuda konuşmadığı için, planlarda son dakika değişikliği yapılabilir. Android 5.1 ile çalışacak olan V SQUARED, Saygus'un Indiegogo sayfasında bahsettiği güvenlik özellikleriyle gelecek.

Telefonun üretimi için Çin'deki üreticilerle beraber çalışan Saygus, SQUARE V'yi yakın zamanda tüm dünyada piyasaya sürmek istiyor. Firmanın yol haritasına göre V SQUARED, sonbahar aylarında piyasada olacak. Cihaza fon desteğinde bulunanlar ise muhtemelen onu çok daha önce ellerine alabilecekler.