Akıllı Telefonunuzun İnternet Hızını Test Edin !

Akıllı Telefonunuzun İnternet Hızını Test Edin !

İnternet, akıllı telefon kullanıcılarının vazgeçilmezlerinden olduğu bir gerçek, bu bağlamda kullanılan internet hızının yüksek olması halledilecek işlerin daha kolay halledilebilmesi bakımından da büyük önem teşkil etmektedir.

Akıllı telefonlar üzerinden internet bağlantısı 3G veya Wi-Fi desteği ile gerçekleştirebilmektedir. Her iki şekilde de internet hızının testini rahatlıkla yapabilirsiniz. En çok tercih edilen internet hız testi programı olarak Speedtest’ in iOS, Android ve Windows Phone işletim sistemlerini destekleyen versiyonları bulunmaktadır.

Öncelikli olarak Speedtest programını iOS, Android veya Windows Phone akıllı telefonunuza kurulumu gerçekleştirdikten sonra 3G veya Wi-Fi bağlantılarından hangisinin hız testini gerçekleştirmek istiyorsanız, o bağlantı desteği ile internete bağlanmanız gerekiyor.

iOS işletim sisteme sahip iPhone 5 telefonum üzerinden Wi-Fi desteği ile hız testini gerçekleştireceğim.

  • Speedtest uygulamasını çalıştırıyoruz. Karşımıza gelen ekranda görüldüğü üzere uygulamanın kendini kısa sürede hazırlaması için bekliyoruz.
  • Daha sonra karşımıza gelen ekranda “Begin Test” tuşuna basmamız yeterli olacak, bundan sonra gereken herşeyi uygulamanın kendisi halledecek.
  • Test işlemini başlattıktan sonra karşımızdaki ekranda görüldüğü gibi öncelikli olarak Ping, daha sonra Download ve son olarak Upload hız testlerini gerçekleştirilmesi için yaklaşık 1 dk gibi kısa süreliğine sonuçlanması için bekliyoruz.
Akıllı telefonum üzerinden Wi-Fi bağlantım daki hız testini gerçekleştirmiş oldum. Sizde bu şekilde istediğiniz bağlantının hızını akıllı telefonunuz üzerinden gerçekleştirmiş olacaksınız. Cep telefonunuza uygun uygulamayı, aşağıdaki linklerden indirebilirsiniz.

  • İOS işletim sistemli telefonunuz için uygulamayı buradan indirebilirsiniz.
  • Android işletim sistemli telefonunuz için uygulamayı buradan indirebilirsiniz. 
  • Windows Phone işletim sistemli telefonunuz için uygulamayı buradan indirebilirsiniz.